Jak na reálné fotky aplikací a webů

Potřebujete hezkým způsobem prezentovat grafické návrhy webů či aplikací tak, aby se tvářily jako skutečná fotografie nějakého zařízení, na kterém je web či aplikace zobrazena? Mám pro vás tipy na dvě možnosti, jak toho docílit i bez toho, že byste byli specialista na Photoshop.

První možností je použití webové služby Placeit. Ta je vhodná pro všechny, kdo nemají nebo nezvládají Photoshop. Přihlásíte se, vyberete si fotku a klepnutím buď nahrajete screenshot z počítače, nebo zadáte URL adresu webu, ze kterého Placeit screenshot pořídí.

K dispozici je opravdu velký počet fotek, do kterých je možné screenshoty zasadit. Na druhou stranu tomu odpovídá i cena za použití této služby. Pokud se spokojíte s obrázky s nenápadným vodoznakem, vyjde vás Placeit na 12 dolarů měsíčně. V opačném případě už cena poměrně rychle naroste.

To byl důvod, proč mi Placeit moc nevyhovoval. Druhým důvodem je pomalé načtení, neboť naráz zobrazuje všechny dostupné fotky. Když jsem si před týdnem předělával web s nabídkou svých služeb (viz Tvorba webu Brno), sáhl jsem pro sestavení referencí k jinému řešení.

Využil jsem balíčky fotek z GraphicRiver. Většina z nich je připravena jako Smart Objects pro Photoshop, ve kterém stačí poklepat na jejich vrstvu a následně ji snadno nahradit libovolným obrázkem nebo screenshotem. Přišlo mi, že toto řešení vyjde levněji. Navíc si s umístěním obrázku do Smart Objectu můžete pohrát, což v případě automatického umístění u Placeit není možné.

Zmíněné dvě možnosti nejsou jediné zdroje fotek nazývaných mockup (nenapadá mě český termín). Na Google najdete celou řadu i bezplatných alternativ k Placeit, bohužel se značně omezeným výběrem.

Tagged: ,