Jak stahovat z YouTube – v prohlížeči, Windows a OS X

Chcete si stáhnout video z YouTube a nevíte, jak na to? Pokusím se vám poradit. V článku najdete tipy na programy pro stahování hudby a videa z YouTube, a to jak ve Windows, tak v Apple OS X, případně nezávisle na operačním systému.

Tento článek byl původně umístěn na webu Maxiorel.cz. Vzhledem k tomu, že na zmíněném webu mám reklamu od Google, bylo nemožné tam mít článek dále umístěn, proto jsem jej přesunul sem. Je na vašem zvážení, zda stahováním videa z YouTube porušíte nějaká autorská práva nebo podmínky použití YouTube.

A nyní tedy již jak na to:

YouTube Downloader

Stažení videa z YouTube zařídíte jednoduše. Stáhněte a nainstalujte si freewarový program YouTube Downloader. Na YouTube si načtěte stránku se svým oblíbeným videem a z adresního řádku webového prohlížeče zkopírujte URL do políčka ve stahovacím programu.

YouTube Downloader

Klepnutím na tlačítko se složkou nastavte výchozí umístění, kam bude video staženo. Nastavte kvalitu stahování a klepněte na tlačítko Stáhnout.

Placená verze programu YouTube Downloader (nyní YTD Video Downloader) umí video automaticky převést do běžnějšího formátu pro přehrávání třeba i na mobilních zařízeních.

WinX YouTube Downloader

Pro stahování videa z YouTube můžete použít také další bezplatný program, WinX YouTube Downloader. Umí stahovat jak běžné, tak novější HD video. Video z YouTube získáte uloženo ve formátech WebM, FLV nebo MP4. Pro převod do dalších formátů můžete využít další programy z dílny stejného výrobce.

WinX YouTube Downloader

Použití je následující: URL adresu na video vložíte do programu po stisku prvního tlačítka v liště. Po analýze si vyberete rozlišení, v jakém chcete video stáhnout a potvrdíte. Takto si poskládáte seznam videí ke stažení a po kliknutí na tlačítko Download se vám videa z YouTube stáhnou do počítače.

Stahování z YouTube ve Firefoxu

Pro webový prohlížeč Firefox totiž existuje několik zdarma dostupných rozšíření, která umožňují bezproblémové stahování videa nejenom z YouTube, ale také z dalších serverů s videem. Vyzkoušet můžete například Download YouTube Videos as MP4. Po instalaci nevyžadující restart Firefoxu stačí jít na stránku s videem na YoTube.

Tam vám přibude pod přehrávačem nový odkaz pro stažení, kterým si video uložíte v jednom z formátů FLV nebo MP4.

Stahování z YouTube ve Firefoxu

Jak stahovat hudbu z YouTube do MP3 v Mac OS X

Někdy ovšem nechcete stahovat video, ale jenom zvukovou stopu. Nemyslím si, že YouTube jako zdroj hudby je dnes ještě potřebný, zvláště, když tu máme spousty levných online služeb pro přehrávání prakticky jakékoli hudby.

Pokud přesto po něčem takovém toužíte a pracujete na OS X, koukněte na program YouTube to MP3 Converter. Stačí do něj vložit sadu adres – odkazů na videa a jedním klepnutím je následně stáhnout. Na webu výrobce programu najdete i podobnou aplikaci pro stahování videa z YouTube v OS X.

Youtube to MP3

Jde to i bez programů – SaveDeo stahuje z YouTube, Vimeo a řady dalších služeb

Pokud nechcete do počítače instalovat žádný stahovací program, případně pokud byste chtěli stáhnout video i z jiných online služeb, než je YouTube, koukněte se na webové stránky www.savedeo.com. Podporuje totiž kromě YouTube i Vimeo, Facebook, Flickr, TED, Instagram, Vine a mnoho dalších.

Poté, co na úvodní stránce vložíte odkaz na stažení a na další stránce se přepnete na seznam stahovacích odkazů, nabídne se vám sada odkazů pro stažení videa v různých formátech videa i hudby.

SaveDeo

Tagged: ,