Socha svobody ukradena!

Jedna z nejméně myslitelných věcí na světě se stala skutečností. Symbol USA, Socha Svobody, byla ukradena. Stalo se tak za bílého dne, před zraky turistů, kteří se vzmohli pouze na několik výkřiků. Nikdo fyzicky proti kráděži nezasáhl. Na rozdíl od podobných událostí v Česku však zřejmě Socha Svobody neskončí v sběrně mezi jiným kovovým šrotem. Podle několika záběrů, které se podařilo pohotovým turistům pořídit, to vypadá, že Socha Svobody skončí na zahradě nějakého bohatého sběratele.

Pokud jste náhodou o Soše Svobody (anglicky Statue of Liberty) ještě nikdy neslyšeli, pak vězte, že jde o 46m vysokou sochu umístěnou na 47 metrovém podstavci, která v pravé ruce drží pochodeň a v levé desky s vyhlášením americké nezávislosti. Soscha Svobody je postavena na počest Francii, která pomohla americkým osadníkům v boji za nezávislost na Velké Británii. Na její konstrukci se podílel mimo jiné i slavný Gustave Eiffel.  Socha stojí na malém ostrůvku v New Yorku od roku 1886. Více se o ní dozvíte na Wikipedii.

Nyní již slíbené video, které zachycuje krádež Sochy Svobody za bílého dne. Zda-li bude vyhlášena odměna za informace vedoucí k pachateli, není známo.


BREAKING NEWS : Statue of Liberty Stolen !These bloopers are hilarious

Tagged: ,