Softwarový fanatik

Nesnáším softwarové fanatiky a extrémisty obecně. Jak jsem již několikrát řekl a napsal, takoví cvoci škodí hlavně tomu, co tak vehementně propagují. Stačí kouknout na pana dvojitou vlnovku z diskuze o BSA a anonyma z příspěvků u článku k Firefoxu 3 a Čekání u počítače.

Co tito zaslepenci mají společné, kromě osočování všech ostatních, kteří nemůžou ničemu pořádně rozumnět, když nepoužívají totéž softwarové vybavení, jako oni? Je toho víc, zaujalo mě mimo jiné to, že vždycky píší svoje cancy k textů, které se věnují něčemu úplně jinému, případně s tématem jejich příspěvků souvisí jen velmi okrajově.

Druhým společným znakem, který přímo bije do očí je anonymita takovýchto týpků. Buď se nepodepíší, případně uvedou vymyšlené jméno a kontakt na někoho jiného. Například pan „Ivo„, který sice zadal e-mail na helpdesk Seznamu, ale evidentně jde spíše o recesi. Podle IP adresy je dotyčný připojen přes jednu lokální síť v Ústí nad Labem. Ještě, že opravdu používá Operu 9.22 a Linux, občas se ukážou „odborníci“, kteří propagují GNU/Linux (za to GNU mi fakt děkovat nemusíte…) a píší z IE a Windows 🙂

A co vy, souhlasíte s tím, že softwaroví fanatici vlastně produkty, které tak moc propagují, staví do špatného světla?

Tagged: