Zakážou Kinder Surprise čili kindervajíčka?

V Německu po 36 letech existence tohoto skvělého nápadu kombinace čokolády a hračky zjistili, že je Kinder Surprise nebezpečné pro malé děti (via TV Nova). Malé dítě prý nepozná rozdíl mezi hračkou a kokinem, a tak se může snadno stát, že třeba spolkne nožičku panáčka nebo kolečko autíčka. Chudáček. Napadá mě: není to spíše chyba rodičů? Který blázen nechá malé dítě (dva až tři roky) rozbalovat a skládat obsah Kinder Surprise bez dozoru?

Pevně doufám ve zdravý rozum zákonodárců v Evropské unii, na kterou se Němci musí obrátit v případě, že se skutečně rozhodnou Kinder Surprise zakázat. Věřím, že i přes řadu podivných rozhodnutí orgánů EU nedojde k tomu, že Kider vajíčko bude zakázáno v Evropě stejně jako v paranoidních USA.

Na závěr si ještě neodpustím malou hádanku ze svých dětských let, kdy Kinder vajíčka byla v obchodech jen na Velikonoce, a to navíc ještě v těch vybraných: Když se to vyhodí do vzduchu, je to žluté. Když to spadne na zem, je to bagr. Co je to? (odpověď myslím není třeba psát…).

Tagged: ,